You are here
Home > 2018 Feile Draw > Draw: Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 1 – 11 (Updated 30th May)

Draw: Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 1 – 11 (Updated 30th May)

Draw: Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 1 – 11

UPDATED 30th MAY 2018 – Draft Fixtures will be released 31st May

Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 1
    HOST TEAMS   VISITING TEAMS
Group A   An Mhí Donaghmore/Ashbounre   Cork 1 Douglas
An Mhí Ratoath Galway 1 Claregalway
Group B   An Mhí St. Colmcille’s, East Meath   Donegal 1 Sean MacCumhaills
An Mhí Skryne Derry 1 O Donovan Ross’s GAC, Magherafelt
Group C   An Dún Bryansford   Dublin 1 Kilmacud Crokes
An Dún Carryduff Kildare 1 Raheens
Group D   An Dún Burren   New York New York
An Dún Clonduff Kerry 1 Laune Rangers
 
Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 2
    HOST TEAMS   VISITING TEAMS
Group A   An Dún Mayobridge   Laois 1 Portlaoise
An Dún Warrenpoint South London South London
Group B   An Dún Bredagh   Dublin 2 St. Patricks, Donabate
An Dún Kilcoo Offaly 1 Ferbane / Belmont
Group C   Ard Mhacha Crossmaglen   Mayo 1 Westport
An St. Fechin’s Antrim 1 St. Brigids, Belfast
Group D   An Mhí Walterstown   Armagh 1 Clann Eireann
An Mhí St. Patrick’s, Stamullen Tyrone 1 Ardboe
 
Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 3
    HOST TEAMS   VISITING TEAMS
Group A   An Dún Ballyholland   Tipperary 1 Durlas Óg
Ard Mhacha Killeavy Wexford Ballinstragh Gaels
Group B   An Geraldines   Cavan 1 Gowna
An Naomh Martin Westmeath 1 Coralstown Kinnagad
Group C   An Mhí St Peter’s, Dunboyne   Monaghan 1 Carrickmacross Emmets
An Mhí Trim Limerick 1 Fr. Casey’s
Group D   An Mhí Seneschalstown   Clare 1 Kilrush/Killimer
An Mhí Simonstown Gaels Wicklow 1 St. Nichola’s
 
Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 4
    HOST TEAMS   VISITING TEAMS
Group A   An Dún St. John Bosco   Waterford 1 Gaultier
An Dún Tullylish Longford 1 Killoe Óg
Group B   An Dún RGU Downpatrick   Dublin 3 Thomas Davis
An Dún Loughinisland Roscommon 1 Boyle
Group C   An Mhí Dunderry   Fermanagh 1 Kinawley
An Mhí Summerhill North London North London
Group D   An Mhí Navan O’Mahony’s   Sligo 1 St. Mary’s
An Mhí Round Towers Carlow Éire Óg
 
Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 5
    HOST TEAMS   VISITING TEAMS
Group A   An Dún Clann na Banna   Cork 2 Ballinora
An Dún Newry Shamrocks Galway 2 Craughwell
Group B   An Dún Saul   Laois 2 Graiguecullen
An Dún Liatroim Leitrim 1 Glencar-Manorhamilton
Group C   An St. Mary’s, Ardee   Kildare 2 St. Laurence’s
An Hunterstown Rovers /Mattock Rangers Kerry 2 Killarney Legion
Group D   An Mhí Gaeil Colmcille   Kilkenny 1 Dicksboro
An Mhí St. Ultan’s /Cortown Derry 2 Ballinderry Shamrocks
 
Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 6
    HOST TEAMS   VISITING TEAMS
Group A   An Dún An Ríocht   Wexford 2 St. Annes
An Dún Rostrevor Donegal 2 Carndonagh
Group B   An Dún Castlewellan   Wicklow 2 Arklow Geraldines Ballymoney
An Dún Longstone Offaly 2 Tullamore
Group C   An Mhí Ballivor   Armagh 2 Culloville Blues
An Larmhí Lilliput Gaels Tyrone 2 Cookstown
Group D   An Mhí Castletown   Cavan 2 Bailieborough Shamrocks
An Mhí Inny Gaels Antrim 2 Patrick Sarsfields
 
Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 7
    HOST TEAMS   VISITING TEAMS
Group A   An Dún Burren ‘B’   Westmeath 2 Athlone
An Dún Saval Mayo 2 Aghamore
Group B   An Dreadnots   Gloucestershire Gloucestershire
An Sean McDermotts/Glyde Rangers/Westerns Carlow 2 Asca
Group C   An Mhí Ballinlough   Kilkenny 2 Kilmacow
An Mhí Oldcastle Monaghan 2 Clones
Group D   An Mhí Donaghmore/Ashbourne ‘B’   Tipperary 2 J.K Brackens
An Mhí Dunshaughlin Roscommon 2 Strokestown
 
Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 8
    HOST TEAMS   VISITING TEAMS
Group A   An Cooley Kickhams   Sligo 2 Owenmore Gaels
An Roche Emmets Clare 2 Cooraclare
Group B   An Oliver Plunkett’s   Warwickshire Warwickshire
An St. Kevin’s Kerry 3  Cordal / Scartaglin
Group C   An Mhí Rathkenny   Philadelphia Delaware Gaels
An Mhí St. Mary’s, Donore Hertfordshire Hertfordshire
Group D   An Mhí Drumconrath/Meath Hill   Boston Boston
An Mhí Moynalty/Carnaross Limerick 2 St. Senan’s
 
Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 9
    HOST TEAMS   VISITING TEAMS
Group A   An Dún Ardglass   Longford 2 Granard Ballymore
An Dún St. John’s Sligo 3 Curry
Group B   An Dún Bredagh ‘B’   Scotland Scotland
An Dún St. Colman’s, Drumaness Leitrim 2 Fenagh St. Caillins
Group C   An Mhí Ballinabrackey   Cork 3 Blarney
An Mhí Na Fianna Fermanagh 2 Lisnaskea
Group D   An Mhí St. Michael’s / Nobber Waterford 2 De La Salle
An Mhí Clann na nGael Lancashire Lancashire
 
Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 10
    HOST TEAMS   VISITING TEAMS
Group A   An Naomh Fionnbarra / Lann Léire   Antrim 3 Lamh Dhearg
An St. Joseph’s Donegal 3 Aodh Ruadh, Ballyshannon
Group B   An Newtown Blues   Monaghan 3 Tyholland
An O’Raghallaigh’s Cavan 3 Laragh Utd
Group C   An Wolfe Tones   Derry 3 O’Brien’s Foreglen
An St. Patrick’s Wexford 3 St. Mary’s Rosslare
Group D   An Mhí Blackhall Gaels   Laois 3 The Heath
An Mhí Slane Offaly 3 St. Manchen Gaels
 
Féile Peile na nÓg 2018 – Boys Division 11
    HOST TEAMS   VISITING TEAMS
Group A   An Dún Annaclone   Limerick 3 Askeaton Ballysteen Kilcornan BNG
An Dún Carryduff ‘B’ Clare 3 Doonbeg
Group B   An Clann na nGael   Chicago Chicago St. Jarlath’s
An Dún Glennderg Kildare 3 Eadestown
Group C   An Mhí Clonard   Tyrone 3 Beragh Red Knights
An Mhí Longwood France Brittany
Group D   An Mhí Boardsmill   Galway 3 Cortoon Shamrocks
An Mhí Moynalvey Mayo 3 Parke Keelogues Crimlin
 

 

Similar Articles

Top